S25FL127SABMFV100
Mfr.Part #
S25FL127SABMFV100
Package / Case
8-SOIC (0.209, 5.30mm Width)
Description
IC FLASH 128MBIT SPI/QUAD 8SOIC
Stock
433
In Stock :
433
Clock Frequency :
108MHz
Memory Size :
128Mb 16M x 8
Memory Format :
Flash
Serial Bus Type :
SPI
Organization :
16MX8
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
HTS Code :
Factory Lead Time :
13 Weeks
Voltage - Supply :
2.7V~3.6V
Standby Current-Max :
0.0003A
Packaging :
Tray
Operating Mode :
8
Memory Density :
134217728 bit
Surface Mount :
yes
Supply Voltage-Min (Vsup) :
2.7V
Memory Type :
Non-Volatile
JESD-30 Code :
S-PDSO-G8
Series :
FL-S
Supply Current-Max :
0.063mA
Operating Temperature :
-40°C~105°C TA
Supply Voltage-Max (Vsup) :
3.6V
Width :
5.283mm
Alternate Memory Width :
2
Additional Feature :
IT ALSO HAVE MEMORY WIDTH X 1
Supply Voltage :
3V
Data Retention Time-Min :
20
Interface :
SPI, Serial
Programming Voltage :
3V
Write Protection :
HARDWARE/SOFTWARE
Height Seated (Max) :
2.159mm
Terminal Pitch :
1.27mm
Terminal Position :
Dual
Power Supplies :
3/3.3V
Endurance :
100000 Write/Erase Cycles
Package / Case :
8-SOIC (0.209, 5.30mm Width)
Qualification Status :
Not Qualified
Length :
5.283mm
Published :
2015
Datasheets
S25FL127SABMFV100
Introducing Memory Infineon Technologies S25FL127SABMFV100 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, Operating Temperature:-40°C~105°C TA, Package / Case:8-SOIC (0.209, 5.30mm Width), Number of Terminations:8, S25FL127SABMFV100 pinout, S25FL127SABMFV100 datasheet PDF, S25FL127SABMFV100 amp .Beyond Memory Infineon Technologies S25FL127SABMFV100 ,we also offer AT25SF081B-SSHB-T, AT25SF041B-SSHB-T, AT25SF041B-SHB-T, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.