S25FL127SABMFI000
Mfr.Part #
S25FL127SABMFI000
Manufacturer
Infineon Technologies
Package / Case
16-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Description
IC FLASH 128MBIT SPI/QUAD 16SOIC
Manufacturer :
Infineon Technologies
Product Category :
Memory
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
SYNCHRONOUS
Clock Frequency :
108MHz
Alternate Memory Width :
2
Supply Current-Max :
0.063mA
Number of Functions :
1
Memory Type :
Non-Volatile
Supply Voltage-Max (Vsup) :
3.6V
Terminal Position :
Dual
Package / Case :
16-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Programming Voltage :
3V
Memory Size :
128Mb 16M x 8
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Surface Mount :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
13 Weeks
Endurance :
100000 Write/Erase Cycles
Qualification Status :
Not Qualified
Height Seated (Max) :
2.65mm
Terminal Pitch :
1.27mm
HTS Code :
Number of Terminations :
16
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Organization :
16MX8
Width :
7.5mm
Density :
128 Mb
Memory Interface :
SPI - Quad I/O
Packaging :
Tray
Operating Supply Voltage :
3V
Additional Feature :
IT ALSO HAVE MEMORY WIDTH X 1
JESD-30 Code :
R-PDSO-G16
Write Protection :
HARDWARE/SOFTWARE
Supply Voltage :
3V
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Length :
10.3mm
Data Retention Time-Min :
20
Standby Current-Max :
0.0001A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Voltage - Supply :
2.7V~3.6V
Supply Voltage-Min (Vsup) :
2.7V
Memory Width :
8
Serial Bus Type :
SPI
Interface :
SPI, Serial
Published :
Series :
FL-S
Memory Format :
Flash
Datasheets
S25FL127SABMFI000
Introducing Memory Infineon Technologies S25FL127SABMFI000 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, Package / Case:16-SOIC (0.295, 7.50mm Width), Operating Temperature:-40°C~85°C TA, Number of Terminations:16, S25FL127SABMFI000 pinout, S25FL127SABMFI000 datasheet PDF, S25FL127SABMFI000 amp .Beyond Memory Infineon Technologies S25FL127SABMFI000 ,we also offer AT25SF081B-SSHB-T, AT25SF041B-SSHB-T, AT25SF041B-SHB-T, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.