S25FL127SABMFB100
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
S25FL127SABMFB100
Manufacturer
Infineon Technologies
Package / Case
8-SOIC (0.209, 5.30mm Width)
Datasheet
Download
Description
IC FLASH 128MBIT SPI/QUAD 8SOIC
Manufacturer :
Infineon Technologies
Product Category :
Memory
Pbfree Code :
yes
Surface Mount :
yes
HTS Code :
Supply Voltage :
3V
Length :
5.28mm
JESD-30 Code :
S-PDSO-G8
Published :
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
Automotive, AEC-Q100, FL-S
Supply Voltage-Max (Vsup) :
3.6V
Memory Size :
128Mb 16M x 8
Memory Format :
Flash
Memory Type :
Non-Volatile
Memory Density :
134217728 bit
Factory Lead Time :
13 Weeks
Number of Functions :
1
Memory Width :
8
Height Seated (Max) :
2.16mm
Memory Interface :
SPI - Quad I/O
Operating Temperature :
-40°C~105°C TA
Width :
5.28mm
Number of Terminations :
8
Supply Voltage-Min (Vsup) :
2.7V
Parallel/Serial :
Serial
Operating Mode :
SYNCHRONOUS
Package / Case :
8-SOIC (0.209, 5.30mm Width)
Packaging :
Tray
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Alternate Memory Width :
1
Terminal Position :
Dual
Voltage - Supply :
2.7V~3.6V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Organization :
16MX8
Programming Voltage :
3V
Terminal Pitch :
1.27mm
Clock Frequency :
108MHz
Datasheets
S25FL127SABMFB100
Introducing Memory Infineon Technologies S25FL127SABMFB100 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, Operating Temperature:-40°C~105°C TA, Number of Terminations:8, Package / Case:8-SOIC (0.209, 5.30mm Width), S25FL127SABMFB100 pinout, S25FL127SABMFB100 datasheet PDF, S25FL127SABMFB100 amp .Beyond Memory Infineon Technologies S25FL127SABMFB100 ,we also offer AT25SF081B-SSHB-T, AT25SF041B-SSHB-T, AT25SF041B-SHB-T, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.