S240790P36RSM
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
S240790P36RSM
Manufacturer
TE Connectivity Laird
Description
RF ANT 2.4GHZ PANEL CAB CHAS 36"
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Product Category :
RF Antennas
Gain :
7DBI
Termination :
RP-SMA Male
Applications :
Sleeve length :
6mm
RoHS-compliant :
yes
Product Status :
Active
Ingress Protection :
Height (Max) :
1.000 (25.40mm)
Return Loss :
Base Product Number :
S240790
Frequency Range :
2.4GHz ~ 2.5GHz
Antenna Type :
Panel
VSWR :
1.5
Content :
1000pc(s)
Insulation type :
Not Insulated
Cross-section x Length :
0.50 mm² x 6 mm
Features :
Cable - 914mm
Number of Bands :
1
Frequency Group :
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Mounting Type :
Chassis Mount
Frequency (Center/Band) :
2.4GHz
RF Family/Standard :
Series :
Cross section per core :
0.50mm²
Type :
Klauke
Package :
Bulk
Manufacturer part # :
71S6
Datasheets
S240790P36RSM
1 Bands Panel UHF (2GHz ~ 3GHz) Chassis Mount RP-SMA Male 2.4GHz 7dBi 1.000 (25.40mm) -