S24015P12NF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
S24015P12NF
Manufacturer
TE Connectivity Laird
Description
RF ANT 2.4GHZ PANEL CAB CHAS 12"
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Product Category :
RF Antennas
Height (Max) :
1.500 38.10mm
RF Family/Standard :
WiFi
VSWR :
1.5
Applications :
WiMax™
Mount :
Wall
Frequency Range :
2.4GHz~2.5GHz
Frequency Group :
UHF 2GHz~3GHz
Height :
38.1mm
Gain :
15dBi
Power - Max :
50W
Mounting Type :
Chassis Mount
Published :
Feature :
Cable - 305mm
Number of Bands :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
N Type Female
Packaging :
Bulk
Frequency :
2.5GHz
Frequency (Center/Band) :
2.4GHz
RoHS Status :
RoHS Compliant
Antenna Type :
Panel
Datasheets
S24015P12NF
1 Bands Panel UHF 2GHz~3GHz Chassis Mount N Type Female 2.4GHz 15dBi Bulk 1.500 38.10mm WiMax™