S23L0C-P22MFG0-920S
Mfr.Part #
S23L0C-P22MFG0-920S
Description
ODU MINI-SNAP PLUG, STY 2, SZ 3,
Number of Contacts :
22 Contact
Voltage Rating :
333V
Cable Opening :
0.315" ~ 0.362" (8.00mm ~ 9.20mm)
Number of Positions :
22
Operating Temperature :
-40°C ~ 120°C
Current Rating (Amps) :
7.5A
Current Rating :
7.5 A
Shielding :
Unshielded
RoHS :
Details
Datasheets
S23L0C-P22MFG0-920S
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 22 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel 0 Push-Pull
S23L0C-P22MFG0-920S Overview
S23L0C-P22MFG0-920S Features
ODU MINI-SNAP? L series
S23L0C-P22MFG0-920S Applications
There are a lot of ODU
S23L0C-P22MFG0-920S Circular Connectors applications.
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER