S23L0C-P22MFD0-020S
Mfr.Part #
S23L0C-P22MFD0-020S
Description
ODU MINI-SNAP PLUG, STY 2, SZ 3,
Voltage Rating :
366V
Operating Temperature :
-40°C ~ 120°C
Solder
RoHS :
Details
Number of Contacts :
22 Contact
Current Rating :
6 A
Number of Positions :
22
Current Rating (Amps) :
6A
Cable Opening :
0.354" ~ 0.402" (9.00mm ~ 10.20mm)
Datasheets
S23L0C-P22MFD0-020S
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 22 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel 0 Push-Pull
S23L0C-P22MFD0-020S Overview
S23L0C-P22MFD0-020S Features
ODU MINI-SNAP? L series
S23L0C-P22MFD0-020S Applications
There are a lot of ODU
S23L0C-P22MFD0-020S Circular Connectors applications.
  • Communication
  • Medical technology
  • Blowers
  • Control panels
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER