S23L0C-P10MPH0-820S
Mfr.Part #
S23L0C-P10MPH0-820S
Description
ODU MINI-SNAP STRAIGHT PLUG, SZ3
Voltage Rating :
450V
Number of Contacts :
10 Contact
Cable Opening :
0.276" ~ 0.323" (7.00mm ~ 8.20mm)
Number of Positions :
10
Current Rating :
12 A
Current Rating (Amps) :
12A
Operating Temperature :
-40°C ~ 120°C
Datasheets
S23L0C-P10MPH0-820S
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 10 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel 0 Push-Pull
S23L0C-P10MPH0-820S Overview
S23L0C-P10MPH0-820S Features
ODU MINI-SNAP? L series
S23L0C-P10MPH0-820S Applications
There are a lot of ODU
S23L0C-P10MPH0-820S Circular Connectors applications.
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER