S23L0C-P10MPH0-020S
Mfr.Part #
S23L0C-P10MPH0-020S
Description
ODU MINI-SNAP PLUG,SZ.3,SER.L,10
Number of Contacts :
10 Contact
Number of Positions :
10
Current Rating :
12 A
Cable Opening :
0.354" ~ 0.402" (9.00mm ~ 10.20mm)
Current Rating (Amps) :
12A
Voltage Rating :
450V
Operating Temperature :
-40°C ~ 120°C
Datasheets
S23L0C-P10MPH0-020S
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 10 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel 0 Push-Pull
S23L0C-P10MPH0-020S Overview
S23L0C-P10MPH0-020S Features
ODU MINI-SNAP? L series
S23L0C-P10MPH0-020S Applications
There are a lot of ODU
S23L0C-P10MPH0-020S Circular Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER