S22F1C-P11MJG0-850S
Mfr.Part #
S22F1C-P11MJG0-850S
Description
ODU MINI-SNAP PLUG,SZ.2,SER.F,11
Cable Opening :
0.315" ~ 0.335" (8.00mm ~ 8.50mm)
Current Rating (Amps) :
7.5A
Voltage Rating :
450V
Operating Temperature :
-40°C ~ 120°C
Datasheets
S22F1C-P11MJG0-850S
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 11 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel 1 Push-Pull
S22F1C-P11MJG0-850S Overview
S22F1C-P11MJG0-850S Features
ODU MINI-SNAP? F series
S22F1C-P11MJG0-850S Applications
There are a lot of ODU
S22F1C-P11MJG0-850S Circular Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER