S22F1C-P11MJG0-650S
Mfr.Part #
S22F1C-P11MJG0-650S
Description
ODU MINI-SNAP PLUG, STY 2, SZ 2,
Product Category :
Circular Push Pull Connectors
Current Rating (Amps) :
7.5A
Cable Opening :
0.236" ~ 0.256" (6.00mm ~ 6.50mm)
Subcategory :
Circular Connectors
Shell Finish :
Chrome over Nickel
RoHS :
Details
Product Type :
Circular Push Pull Connectors
Polyetheretherketone (PEEK)
Current Rating :
7.5 A
Push-Pull
ODU USA
Operating Temperature :
-40°C ~ 120°C
Brass, Chrome over Nickel
Brand :
Primary Material :
Metal
Tradename :
ODU MINI-SNAP
Voltage Rating :
450V
Datasheets
S22F1C-P11MJG0-650S
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 11 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel 1 Push-Pull
S22F1C-P11MJG0-650S Overview
S22F1C-P11MJG0-650S Features
ODU MINI-SNAP? F series
S22F1C-P11MJG0-650S Applications
There are a lot of ODU
S22F1C-P11MJG0-650S Circular Connectors applications.
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER