S222M33Z5UP6UK5R
Mfr.Part #
S222M33Z5UP6UK5R
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 2200PF 2KV Z5U RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Contact Plating :
Tin
Size Code :
Packaging :
Tape and Box (TB)
Package / Case :
Radial, Disc
Temperature Characteristics Code :
Z5U
Lead Diameter :
600 µm
Termination :
Radial
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Tolerance :
±20%
Packing Method :
Ammo Pack
Terminal Shape :
Wire
Series :
S
Published :
Pbfree Code :
yes
Capacitance :
2200pF
Multilayer :
No
Operating Temperature :
-30°C~125°C
Lead Pitch :
5mm
Mount :
Through Hole
JESD-609 Code :
e3
Number of Terminations :
2
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
Depth :
4mm
HTS Code :
Factory Lead Time :
10 Weeks
Radiation Hardening :
No
Applications :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Composition :
Ceramic
Mounting Type :
Through Hole
Temperature Coefficient :
Z5U
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
S222M33Z5UP6UK5R
Vishay S222M33Z5UP6UK5R
S 2200pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±20% Z5U -30°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc