S221K33X7RR6TK5R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
S221K33X7RR6TK5R
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 220PF 3KV X7R RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Series :
S
Capacitance :
220pF
Package / Case :
Radial, Disc
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Composition :
Ceramic
Dielectric :
X7R
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Depth :
4mm
Lead Pitch :
5mm
Mount :
Through Hole
Lead Diameter :
600 µm
Mounting Type :
Through Hole
Min Operating Temperature :
-55°C
Termination :
Radial
Temperature Coefficient :
X7R
Applications :
GENERAL PURPOSE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Factory Lead Time :
10 Weeks
Datasheets
S221K33X7RR6TK5R
Vishay S221K33X7RR6TK5R
S 220pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±10% X7R -55°C~125°C Through Hole Radial, Disc