S220J25U2MR63V7R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
S220J25U2MR63V7R
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 22PF 3KV U2M RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Pitch :
7.5mm
Temperature Coefficient :
U2M
Series :
S
Size / Dimension :
0.256Dia 6.50mm
Height Seated (Max) :
0.157 4.00mm
Mount :
Through Hole
Composition :
Ceramic
Max Operating Temperature :
125°C
Dielectric :
U2M
Termination :
Radial
Lead Diameter :
600 µm
Packaging :
Bulk
Applications :
GENERAL PURPOSE
Depth :
5mm
Mounting Type :
Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
10 Weeks
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Capacitance :
22pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
Radial, Disc
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Lead/Base Style :
Kinked
Tolerance :
±5%
Datasheets
S220J25U2MR63V7R
S 22pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±5% U2M 0.256Dia 6.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial, Disc
S220J25U2MR63V7R Overview
A 0.256Dia 6.50mm size/dimension program is available for this device.A higher operating temperature is required to achieve stable operation.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is U2M.There is no lead pitch on capacitors, and it is simply the distance (spacing) between adjacent threads.
S220J25U2MR63V7R Features
a size/dimension of 0.256Dia 6.50mm