S21MCC-P09MCC0-65CS
Mfr.Part #
S21MCC-P09MCC0-65CS
Current Rating (Amps) :
4A
Cable Opening :
0.209" ~ 0.256" (5.30mm ~ 6.50mm)
Current Rating :
4 A
Number of Contacts :
9 Contact
Series :
Medi-Snap
Voltage Rating :
33V
Number of Positions :
9
Wire Gauge :
28 AWG
Operating Temperature :
-50°C ~ 120°C
Brand :
Contact Finish Thickness - Mating :
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 9 Positions Solder Cup Gold Chrome C Push-Pull, Detent Lock
S21MCC-P09MCC0-65CS Overview
S21MCC-P09MCC0-65CS Features
Medi-Snap series
S21MCC-P09MCC0-65CS Applications
There are a lot of ODU
S21MCC-P09MCC0-65CS Circular Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER