S21MCC-P09MCC0-52CS
Mfr.Part #
S21MCC-P09MCC0-52CS
Number of Positions :
9
Wire Gauge :
28 AWG
Current Rating (Amps) :
4A
Cable Opening :
0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm)
ODU USA
Operating Temperature :
-50°C ~ 120°C
Voltage Rating :
33V
Number of Contacts :
9 Contact
Metal
Package :
Bulk
Current Rating :
4 A
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 9 Positions Solder Cup Gold Chrome C Push-Pull, Detent Lock
S21MCC-P09MCC0-52CS Overview
S21MCC-P09MCC0-52CS Features
ODU MEDI-SNAP? series
S21MCC-P09MCC0-52CS Applications
There are a lot of ODU
S21MCC-P09MCC0-52CS Circular Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER