S21MA7-P10MCC0-657S
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
S21MA7-P10MCC0-657S
Manufacturer
ODU
Description
CONN PLUG MALE 10P GOLD SLDR CUP
Stock
2
In Stock :
2
Manufacturer :
ODU
Product Category :
Circular Connector Assemblies
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Positions :
10
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
Industrial, Medical, Military, Testing Equipment and Measurement
Packaging :
Bulk
Feature :
Backshell, Strain Relief
Insert Material :
Polyetheretherketone (PEEK)
Factory Lead Time :
3 Weeks
Operating Temperature :
-50°C~120°C
Shell Material :
Polysulfone (PSU)
Backshell Material, Plating :
Polysulfone (PSU)
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Contact Finish - Mating :
Gold
Termination :
Solder Cup
Series :
ODU MEDI-SNAP®
Contact Material :
Brass
Connector Type :
Plug, Male Pins
Shell Size - Insert :
1
Color :
Gray
Cable Opening :
0.209 ~ 0.256 (5.30mm ~ 6.50mm)
Shielding :
Unshielded
Orientation :
A
Fastening Type :
Push-Pull
Ingress Protection :
IP50 - Dust Protected
ODU S21MA7-P10MCC0-657S
Plug, Male Pins Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 10 Positions Solder Cup Gold Bulk A Push-Pull
S21MA7-P10MCC0-657S Overview
S21MA7-P10MCC0-657S Features
ODU MEDI-SNAP® series
S21MA7-P10MCC0-657S Applications
There are a lot of ODU
S21MA7-P10MCC0-657S Circular Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER