S21M0S-P14MCC0-398S
Mfr.Part #
S21M0S-P14MCC0-398S
Description
ODU MEDI-SNAP PLUG, STY 2, SZ 1,
Backshell Material, Plating :
Polyetherimide (PEI)
Shell Material :
Polyetherimide (PEI)
Number of Positions :
14
Operating Temperature :
-50°C ~ 120°C
Cable Opening :
0.106" ~ 0.154" (2.70mm ~ 3.90mm)
Base Product Number :
S21M0S-P
Current Rating (Amps) :
4A
Color :
Black
Voltage Rating :
25V
Primary Material :
Plastic
Number of Contacts :
14 Contact
Fastening Type :
Push-Pull
Datasheets
S21M0S-P14MCC0-398S
Plug, Male Pins Polyetherimide (PEI) Free Hanging (In-Line) 14 Positions Solder Cup Gold - 0 Push-Pull
S21M0S-P14MCC0-398S Overview
S21M0S-P14MCC0-398S Features
ODU MEDI-SNAP? series
S21M0S-P14MCC0-398S Applications
There are a lot of ODU
S21M0S-P14MCC0-398S Circular Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER