S20KAC-P10MCC9-250S
Mfr.Part #
S20KAC-P10MCC9-250S
Description
CONN PLUG MALE 10P GOLD SLDR CUP
Cable Opening :
0.079 ~ 0.098 (2.00mm ~ 2.50mm)
Operating Temperature :
-40°C~120°C
Number of Positions :
10
Shell Size - Insert :
ODU S20KAC-P10MCC9-250S
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 10 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel Bulk A Push-Pull
S20KAC-P10MCC9-250S Overview
S20KAC-P10MCC9-250S Features
ODU MINI-SNAP® K series
S20KAC-P10MCC9-250S Applications
There are a lot of ODU
S20KAC-P10MCC9-250S Circular Connectors applications.
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER