S20K0C-P09MCC0-450S
Mfr.Part #
S20K0C-P09MCC0-450S
Description
CONN PLUG MALE 9P GOLD SLDR CUP
Stock
2
In Stock :
2
Operating Temperature :
-40°C~120°C
Number of Positions :
9
Shell Size - Insert :
0
Cable Opening :
0.157 ~ 0.177 (4.00mm ~ 4.50mm)
Brass, Chrome over Nickel
ODU S20K0C-P09MCC0-450S
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 9 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel Bulk Push-Pull
S20K0C-P09MCC0-450S Overview
S20K0C-P09MCC0-450S Features
ODU MINI-SNAP® K series
S20K0C-P09MCC0-450S Applications
There are a lot of ODU
S20K0C-P09MCC0-450S Circular Connectors applications.
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER