S20K0C-P05MFG0-500S
Mfr.Part #
S20K0C-P05MFG0-500S
Description
CONN PLUG MALE 5P GOLD SLDR CUP
Stock
2
In Stock :
2
Shell Size - Insert :
0
Operating Temperature :
-40°C~120°C
Cable Opening :
0.177 ~ 0.197 (4.50mm ~ 5.00mm)
Number of Positions :
5
Solder Cup
ODU S20K0C-P05MFG0-500S
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 5 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel Bulk Push-Pull
S20K0C-P05MFG0-500S Overview
S20K0C-P05MFG0-500S Features
ODU MINI-SNAP® K series
S20K0C-P05MFG0-500S Applications
There are a lot of ODU
S20K0C-P05MFG0-500S Circular Connectors applications.
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER