S1W0-3030457006-0000003S-0S003
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
S1W0-3030457006-0000003S-0S003
Manufacturer
Seoul Semiconductor
Package / Case
1212 (3030 Metric)
Datasheet
Download
Description
MID POWER 3030
Manufacturer :
Seoul Semiconductor
Product Category :
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
6V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
CRI (Color Rendering Index) :
70
Packaging :
Cut Tape (CT)
Color :
White, Neutral
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Size / Dimension :
0.118Lx0.118W 3.00mmx3.00mm
CCT (K) :
4500K 3-Step MacAdam Ellipse
Lumens/Watt @ Current - Test :
92 lm/W
Package / Case :
1212 (3030 Metric)
Current - Max :
200mA
Series :
Current - Test :
100mA
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thermal Resistance of Package :
10°C/W
Flux @ 25°C, Current - Test :
110lm Typ
Viewing Angle :
120°
Seoul Semiconductor S1W0-3030457006-0000003S-0S003
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    IC LED DRIVER LINEAR TRIAC 20MA
    ACRICHE 3 ASIC
    IC LED DRIVER OFFL TRIAC
    EMITTER VISIBLE 660NM 700MA SMD