S1DXM-M2C30M-DC24V
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
S1DXM-M2C30M-DC24V
Manufacturer
Panasonic
Description
RELAY TIME DELAY 30MIN 7A 250V
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Time Delay Relays
Depth :
22.1mm
Contact Rating @ Voltage :
7A @ 250VAC
Mount :
Panel, Socket
Function :
Programmable (Multi-Function)
Contact Material :
Silver
Width :
57.9mm
Length :
28.5mm
Timing Initiate Method :
Input Voltage
Operating Supply Voltage :
24V
Throw Configuration :
DPDT
Number of Contacts :
2
Mounting Type :
Socketable
Series :
S1DXM
Termination :
Socket
Delay Time :
0.2 Sec ~ 30 Min
Voltage - Supply :
24VDC
Max Operating Temperature :
50°C
Min Operating Temperature :
-10°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Max Current Rating :
40mA
RoHS Status :
RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Circuit :
DPDT (2 Form C)
Power Consumption :
2W