S1DX-A4C5S-AC24V
Mfr.Part #
S1DX-A4C5S-AC24V
Description
RELAY TIME DELAY 5SEC 5A 250V
Voltage - Supply :
24VAC
RoHS Compliant
Timing Adjustment Method :
Hand Dial
Delay Time :
0.2 Sec ~ 5 Sec
Circuit :
4PDT (4 Form C)
Contact Rating @ Voltage :
5A @ 250VAC