S182M43Z5UR63K0R
Mfr.Part #
S182M43Z5UR63K0R
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1800PF 3KV Z5U RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Dielectric :
Z5U
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±20%
Mount :
Through Hole
Package / Case :
Radial, Disc
Min Operating Temperature :
-30°C
Max Operating Temperature :
85°C
Capacitance :
1800pF
Temperature Coefficient :
Z5U
Mounting Type :
Through Hole
Factory Lead Time :
10 Weeks
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
S
Applications :
GENERAL PURPOSE
Lead Pitch :
10mm
Operating Temperature :
-30°C~125°C
Termination :
Radial
Packaging :
Bulk
Published :
Datasheets
S182M43Z5UR63K0R
S 1800pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±20% Z5U -30°C~125°C Through Hole Radial, Disc