S1613B-106.2500(T)
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
S1613B-106.2500(T)
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 106.2500MHZ LVCMOS
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Oscillators
Function :
Enable/Disable
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Current - Supply (Disable) (Max) :
10μA
Current - Supply (Max) :
55mA
Type :
XO (Standard)
Output :
LVCMOS, LVTTL
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency :
106.25MHz
Series :
SaRonix-eCera™ FN
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Surface Mount :
yes
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Rise Time-Max :
3ns
Voltage - Supply :
3.3V
Base Resonator :
Crystal
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Fall Time-Max :
3ns
Operating Temperature :
-10°C~70°C
Supply Voltage :
3.3V
Symmetry-Max :
55/45%
Operating Frequency :
106.25MHz