S153M59Z5UN63K7R
Mfr.Part #
S153M59Z5UN63K7R
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.015UF 1KV Z5U RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.591Dia 15.00mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Package / Case :
Radial, Disc
Max Operating Temperature :
85°C
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-30°C~125°C
Termination :
Radial
Published :
Mount :
Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.780 19.80mm
Min Operating Temperature :
-30°C
Lead/Base Style :
Straight
Packaging :
Bulk
Series :
S
Temperature Coefficient :
Z5U
Lead Pitch :
7.493mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Lead Style :
Straight
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Capacitance :
0.015µF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Dielectric :
Z5U
Datasheets
S153M59Z5UN63K7R
S 0.015μF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±20% Z5U 0.591Dia 15.00mm -30°C~125°C Through Hole Radial, Disc