S150J25SL0P6TK5R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
S150J25SL0P6TK5R
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 15PF 2KV SL RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±5%
Series :
S
Applications :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
10 Weeks
Pbfree Code :
yes
Dielectric Material :
Ceramic
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
6.5mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR, 14 INCH
Height Seated (Max) :
0.413 10.50mm
HTS Code :
Width :
4mm
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Pitch :
5mm
Lead/Base Style :
Kinked
Mount :
Through Hole
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
Terminal Shape :
Wire
Mounting Type :
Through Hole
Size Code :
ECCN Code :
EAR99
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Multilayer :
No
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Termination :
Radial
Temperature Characteristics Code :
SL0
Lead Pitch :
5.0038mm
Package / Case :
Radial, Disc
Radiation Hardening :
No
Capacitance :
15pF
Temperature Coefficient :
SL
Size / Dimension :
0.256Dia 6.50mm
Datasheets
S150J25SL0P6TK5R
Vishay S150J25SL0P6TK5R
S 15pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±5% SL 0.256Dia 6.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc