S12F1C-P19MFG0-3000
Mfr.Part #
S12F1C-P19MFG0-3000
Description
ODU MINI-SNAP STRAIGHT PLUG, SZ2
Number of Positions :
19
Current Rating :
7.5 A
Voltage Rating :
300V
Cable Opening :
0.098" ~ 0.118" (2.50mm ~ 3.00mm)
Number of Contacts :
19 Contact
Operating Temperature :
-40°C ~ 120°C
Current Rating (Amps) :
7.5A
Datasheets
S12F1C-P19MFG0-3000
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 19 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel 1 Push-Pull
S12F1C-P19MFG0-3000 Overview
S12F1C-P19MFG0-3000 Features
ODU MINI-SNAP? F series
S12F1C-P19MFG0-3000 Applications
There are a lot of ODU
S12F1C-P19MFG0-3000 Circular Connectors applications.
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • Refrigeration control
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER