S1210R-473K
Mfr.Part #
S1210R-473K
Description
FIXED IND 47UH 171MA 5.5 OHM SMD
Depth :
2.66mm
Test Frequency :
2.5MHz
Max DC Current :
171mA
Size / Dimension :
0.128Lx0.095W 3.25mmx2.42mm
Current Rating :
171mA
Height :
2.57mm
Material - Core :
Ferrite
DC Resistance (DCR) :
5.5Ohm Max
Terminal Shape :
J BEND
DUAL ENDED
Construction :
RECTANGULAR
Frequency - Self Resonant :
10MHz
Height Seated (Max) :
0.101 2.57mm
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Q @ Freq :
40 @ 2.5MHz
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
±10%
Inductance :
47μH
Factory Lead Time :
8 Weeks
Packing Method :
TR, 13 INCH
Datasheets
S1210R-473K
API Delevan S1210R-473K
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD