S1210R-271H
Mfr.Part #
S1210R-271H
Description
FIXED IND 270NH 800MA 300MOHM SM
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Q @ Freq :
40 @ 25MHz
DC Resistance (DCR) :
300mOhm Max
Test Frequency :
25MHz
Tolerance :
±3%
Height :
2.57mm
Size / Dimension :
0.138Lx0.105W 3.51mmx2.66mm
Depth :
2.66mm
Frequency - Self Resonant :
290MHz
Max DC Current :
800mA
Inductance :
270nH
Height Seated (Max) :
0.101 2.57mm
Current Rating :
800mA
Datasheets
S1210R-271H
API Delevan S1210R-271H
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD