S1210R-181J
Mfr.Part #
S1210R-181J
Description
FIXED IND 180NH 934MA 220MOHM SM
DC Resistance (DCR) :
220mOhm Max
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Q @ Freq :
40 @ 25MHz
Size / Dimension :
0.138Lx0.105W 3.51mmx2.66mm
Height Seated (Max) :
0.101 2.57mm
Inductance :
180nH
Max DC Current :
934mA
Test Frequency :
25MHz
Frequency - Self Resonant :
310MHz
Current Rating :
934mA
Height :
2.57mm
Depth :
2.66mm
Datasheets
S1210R-181J
API Delevan S1210R-181J
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD