S1210R-151F
Mfr.Part #
S1210R-151F
Description
FIXED IND 150NH 979MA 200MOHM SM
Test Frequency :
25MHz
Tolerance :
±1%
DC Resistance (DCR) :
200mOhm Max
Inductance :
150nH
Case Code (Imperial) :
Q @ Freq :
40 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant :
330MHz
Height :
2.57mm
Size / Dimension :
0.138Lx0.105W 3.51mmx2.66mm
Height Seated (Max) :
0.101 2.57mm
HTS Code :
Max DC Current :
979mA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Current Rating :
979mA
Depth :
2.66mm
Datasheets
S1210R-151F
API Delevan S1210R-151F
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD