S1210-561J
Mfr.Part #
S1210-561J
Description
FIXED IND 560NH 619MA 500MOHM SM
Q @ Freq :
40 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant :
200MHz
Inductance :
560nH
Current Rating :
619mA
DC Resistance (DCR) :
500mOhm Max
Material - Core :
Iron
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.138Lx0.105W 3.51mmx2.66mm
Depth :
2.66mm
Height Seated (Max) :
0.101 2.57mm
Height :
2.57mm
Tolerance :
±5%
Max DC Current :
619mA
Test Frequency :
25MHz
Datasheets
S1210-561J
API Delevan S1210-561J
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD