S1210-473G
Mfr.Part #
S1210-473G
Description
FIXED IND 47UH 171MA 5.5 OHM SMD
Test Frequency :
2.5MHz
Height Seated (Max) :
0.101 2.57mm
DC Resistance (DCR) :
5.5Ohm Max
Frequency - Self Resonant :
10MHz
Height :
2.57mm
Tolerance :
±2%
Q @ Freq :
40 @ 2.5MHz
Max DC Current :
171mA
Material - Core :
Ferrite
Inductance :
47μH
Depth :
2.66mm
Size / Dimension :
0.138Lx0.105W 3.51mmx2.66mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Current Rating :
171mA
Datasheets
S1210-473G
API Delevan S1210-473G
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD