S1210-332G
Mfr.Part #
S1210-332G
Description
FIXED IND 3.3UH 449MA 800MOHM SM
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Inductance :
3.3μH
Frequency - Self Resonant :
45MHz
Max DC Current :
449mA
Test Frequency :
7.9MHz
Height Seated (Max) :
0.101 2.57mm
Size / Dimension :
0.138Lx0.105W 3.51mmx2.66mm
Height :
2.57mm
Q @ Freq :
40 @ 7.9MHz
DC Resistance (DCR) :
800mOhm Max
Depth :
2.66mm
Tolerance :
±2%
HTS Code :
Material - Core :
Ferrite
Current Rating :
449mA
Datasheets
S1210-332G
API Delevan S1210-332G
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD