S1210-222G
Mfr.Part #
S1210-222G
Description
FIXED IND 2.2UH 470MA 730MOHM SM
Max DC Current :
470mA
Height :
2.57mm
2
Lead Free :
Contains Lead
Test Frequency :
7.9MHz
Size / Dimension :
0.128Lx0.095W 3.25mmx2.42mm
Material - Core :
Ferrite
DC Resistance (DCR) :
730mOhm Max
Current Rating :
470mA
Height Seated (Max) :
0.101 2.57mm
Published :
Frequency - Self Resonant :
80MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Inductance :
2.2μH
Q @ Freq :
40 @ 7.9MHz
Depth :
2.66mm
Datasheets
S1210-222G
API Delevan S1210-222G
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD