S1210-181K
Mfr.Part #
S1210-181K
Description
FIXED IND 180NH 934MA 220MOHM SM
Height Seated (Max) :
0.101 2.57mm
Tolerance :
±10%
Lead Free :
Contains Lead
Frequency - Self Resonant :
310MHz
Inductance :
180nH
Current Rating :
934mA
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
2.66mm
Packing Method :
TR, 13 INCH
Size / Dimension :
0.128Lx0.095W 3.25mmx2.42mm
Max DC Current :
934mA
Material - Core :
Iron
Test Frequency :
25MHz
Terminal Shape :
J BEND
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Construction :
RECTANGULAR
DC Resistance (DCR) :
220mOhm Max
Height :
2.57mm
Q @ Freq :
40 @ 25MHz
Datasheets
S1210-181K
API Delevan S1210-181K
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD