S1210-151G
Mfr.Part #
S1210-151G
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 150NH 979MA 200MOHM SM
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Depth :
2.66mm
Case Code (Metric) :
Packing Method :
TR
Size / Dimension :
0.138Lx0.105W 3.51mmx2.66mm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
40
Mount :
Surface Mount
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Pbfree Code :
No
Series :
S1210
Tolerance :
±2%
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Radiation Hardening :
No
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Material - Core :
Iron
Termination :
SMD/SMT
Inductance :
150nH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.101 2.57mm
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn63Pb37)
HTS Code :
Shielding :
yes
JESD-609 Code :
e0
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
2.57mm
Q Factor :
40
Case Code (Imperial) :
Current Rating :
979mA
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Published :
Max DC Current :
979mA
DC Resistance (DCR) :
200mOhm Max
Number of Functions :
1
Test Frequency :
25MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ECCN Code :
EAR99
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Q @ Freq :
40 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant :
330MHz
Number of Terminations :
2
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
S1210-151G
API Delevan S1210-151G
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD