S1210-123G
Mfr.Part #
S1210-123G
Description
FIXED IND 12UH 277MA 2.1 OHM SMD
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Frequency - Self Resonant :
25MHz
Size / Dimension :
0.138Lx0.105W 3.51mmx2.66mm
WRAPAROUND
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current Rating :
277mA
Q @ Freq :
40 @ 2.5MHz
Tolerance :
±2%
Height :
2.57mm
Inductance :
12μH
Height Seated (Max) :
0.101 2.57mm
Material - Core :
Ferrite
Max DC Current :
277mA
DC Resistance (DCR) :
2.1Ohm Max
Test Frequency :
2.5MHz
Depth :
2.66mm
Datasheets
S1210-123G
API Delevan S1210-123G
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD