S11MC7-P14MCC0-6570
Mfr.Part #
S11MC7-P14MCC0-6570
Description
CONN PLUG MALE 14P GOLD SLDR CUP
Stock
2
In Stock :
2
Backshell Material, Plating :
Polysulfone (PSU)
Ingress Protection :
IP50 - Dust Protected
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
Industrial, Medical, Military, Testing Equipment and Measurement
Shell Material :
Polysulfone (PSU)
Cable Opening :
0.209 ~ 0.256 (5.30mm ~ 6.50mm)
Fastening Type :
Push-Pull
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Color :
Gray
Contact Finish - Mating :
Gold
Factory Lead Time :
3 Weeks
Termination :
Solder Cup
Packaging :
Number of Positions :
14
Operating Temperature :
-50°C~120°C
Feature :
ODU MEDI-SNAP®
ODU S11MC7-P14MCC0-6570
Plug, Male Pins Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 14 Positions Solder Cup Gold Bulk C Push-Pull
S11MC7-P14MCC0-6570 Overview
S11MC7-P14MCC0-6570 Features
ODU MEDI-SNAP® series
S11MC7-P14MCC0-6570 Applications
There are a lot of ODU
S11MC7-P14MCC0-6570 Circular Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER