S11MC7-P14MCC0-5230
Mfr.Part #
S11MC7-P14MCC0-5230
Description
CONN PLUG MALE 14P GOLD SLDR CUP
Stock
2
In Stock :
2
Circular Connector Assemblies
Factory Lead Time :
3 Weeks
Insert Material :
Polyetheretherketone (PEEK)
Feature :
Color :
Gray, White
Applications :
Industrial, Medical, Military, Testing Equipment and Measurement
Cable Opening :
0.157 ~ 0.205 (4.00mm ~ 5.20mm)
Fastening Type :
Push-Pull
Number of Positions :
14
Series :
ODU MEDI-SNAP®
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-50°C~120°C
Backshell Material, Plating :
Polysulfone (PSU)
Packaging :
Free Hanging (In-Line)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Shell Material :
Polysulfone (PSU)
Plug, Male Pins Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 14 Positions Solder Cup Gold Bulk C Push-Pull
S11MC7-P14MCC0-5230 Overview
S11MC7-P14MCC0-5230 Features
ODU MEDI-SNAP® series
S11MC7-P14MCC0-5230 Applications
There are a lot of ODU
S11MC7-P14MCC0-5230 Circular Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER