S11MAC-P10MCC0-5280
Mfr.Part #
S11MAC-P10MCC0-5280
Circular Connector Assemblies
Brand :
UL94 V-0
Contact Plating :
Solder Cup
Package :
Bulk
Operating Temperature :
-50°C ~ 120°C
Current Rating (Amps) :
4A
CABLE
Wire Gauge :
28 AWG
Product Category :
Circular Push Pull Connectors
Series :
ODU MEDI-SNAP?
Tradename :
ODU MEDI-SNAP
Shell Size, MIL :
Product Type :
Circular Push Pull Connectors
Subcategory :
Circular Connectors
Mounting Feature :
Current Rating :
4 A
Voltage Rating :
25V
RoHS :
Details
Cable Opening :
0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm)
ODU USA
Backshell
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 10 Positions Solder Cup Gold Chrome A Push-Pull, Detent Lock
S11MAC-P10MCC0-5280 Overview
S11MAC-P10MCC0-5280 Features
ODU MEDI-SNAP? series
S11MAC-P10MCC0-5280 Applications
There are a lot of ODU
S11MAC-P10MCC0-5280 Circular Connectors applications.
  • Datacom
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER