S11MAC-P10MCC0-3970
Mfr.Part #
S11MAC-P10MCC0-3970
Number of Positions :
10
Voltage Rating :
25V
Current Rating (Amps) :
4A
Operating Temperature :
-50°C ~ 120°C
Package :
Bulk
Color :
Gray, Silver
Wire Gauge :
28 AWG
Number of Contacts :
10 Contact
Current Rating :
4 A
Cable Opening :
0.106" ~ 0.154" (2.70mm ~ 3.90mm)
Connectors
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 10 Positions Solder Cup Gold Chrome A Push-Pull, Detent Lock
S11MAC-P10MCC0-3970 Overview
S11MAC-P10MCC0-3970 Features
ODU MEDI-SNAP? series
S11MAC-P10MCC0-3970 Applications
There are a lot of ODU
S11MAC-P10MCC0-3970 Circular Connectors applications.
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER