S11MAC-P07MFG0-39C0
Mfr.Part #
S11MAC-P07MFG0-39C0
Voltage Rating :
33V
Color :
Silver
Number of Contacts :
7 Contact
Cable Opening :
0.106" ~ 0.154" (2.70mm ~ 3.90mm)
Current Rating (Amps) :
7.5A
Series :
Medi-Snap
Current Rating :
7.5 A
Number of Positions :
7
Operating Temperature :
-50°C ~ 120°C
Wire Gauge :
22 AWG
Free Hanging (In-Line)
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 7 Positions Solder Cup Gold Chrome A Push-Pull, Detent Lock
S11MAC-P07MFG0-39C0 Overview
S11MAC-P07MFG0-39C0 Features
Medi-Snap series
S11MAC-P07MFG0-39C0 Applications
There are a lot of ODU
S11MAC-P07MFG0-39C0 Circular Connectors applications.
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER