S11MAC-P03MPH9-6530
Mfr.Part #
S11MAC-P03MPH9-6530
Current Rating (Amps) :
12A
Series :
Medi-Snap
Current Rating :
12 A
Operating Temperature :
-50°C ~ 120°C
Number of Contacts :
3 Contact
Cable Opening :
0.209" ~ 0.256" (5.30mm ~ 6.50mm)
Wire Gauge :
20 AWG
Voltage Rating :
48V
Number of Positions :
3
Color :
Silver, White
S11MAC-P
ODU S11MAC-P03MPH9-6530
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 3 Positions Solder Cup Gold Chrome A Push-Pull, Detent Lock
S11MAC-P03MPH9-6530 Overview
S11MAC-P03MPH9-6530 Features
Medi-Snap series
S11MAC-P03MPH9-6530 Applications
There are a lot of ODU
S11MAC-P03MPH9-6530 Circular Connectors applications.
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER