S11LAC-P14MCC0-5200
Mfr.Part #
S11LAC-P14MCC0-5200
Description
CONN PLUG MALE 14P GOLD SLDR CUP
Stock
2
In Stock :
2
Circular Connector Assemblies
Packaging :
Cable Opening :
0.157 ~ 0.205 (4.00mm ~ 5.20mm)
Orientation :
A
Backshell Material, Plating :
Brass, Chrome over Nickel
Ingress Protection :
IP50 - Dust Protected
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Color :
Silver
Operating Temperature :
-40°C~120°C
Number of Positions :
14
Series :
ODU MINI-SNAP® L
Shielding :
Shielded
Factory Lead Time :
5 Weeks
Applications :
Industrial, Medical, Military, Testing Equipment and Measurement
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Backshell
Shell Finish :
Chrome over Nickel
Solder Cup
ODU S11LAC-P14MCC0-5200
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 14 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel Bulk A Push-Pull
S11LAC-P14MCC0-5200 Overview
S11LAC-P14MCC0-5200 Features
ODU MINI-SNAP® L series
S11LAC-P14MCC0-5200 Applications
There are a lot of ODU
S11LAC-P14MCC0-5200 Circular Connectors applications.
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER