S11KAC-P14MCC0-6500
Mfr.Part #
S11KAC-P14MCC0-6500
Description
CONN PLUG MALE 14P GOLD SLDR CUP
Cable Opening :
0.236 ~ 0.256 (6.00mm ~ 6.50mm)
Operating Temperature :
-40°C~120°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Number of Positions :
14
Solder Cup
ODU S11KAC-P14MCC0-6500
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 14 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel Bulk A Push-Pull
S11KAC-P14MCC0-6500 Overview
S11KAC-P14MCC0-6500 Features
ODU MINI-SNAP® K series
S11KAC-P14MCC0-6500 Applications
There are a lot of ODU
S11KAC-P14MCC0-6500 Circular Connectors applications.
  • Medical technology
  • Control panels
  • Electrical substations
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER