S11KAC-P10MCC0-2000
Mfr.Part #
S11KAC-P10MCC0-2000
Description
CONN PLUG MALE 10P GOLD SLDR CUP
Number of Positions :
10
Cable Opening :
0.059 ~ 0.079 (1.50mm ~ 2.00mm)
Operating Temperature :
-40°C~120°C
Factory Lead Time :
5 Weeks
Gold
ODU S11KAC-P10MCC0-2000
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 10 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel Bulk A Push-Pull
S11KAC-P10MCC0-2000 Overview
S11KAC-P10MCC0-2000 Features
ODU MINI-SNAP® K series
S11KAC-P10MCC0-2000 Applications
There are a lot of ODU
S11KAC-P10MCC0-2000 Circular Connectors applications.
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER