S11KAC-P08MFG0-3000
Mfr.Part #
S11KAC-P08MFG0-3000
Description
CONN PLUG MALE 8P GOLD SLDR CUP
Number of Positions :
8
Cable Opening :
0.098 ~ 0.118 (2.50mm ~ 3.00mm)
Operating Temperature :
-40°C~120°C
Factory Lead Time :
5 Weeks
ODU MINI-SNAP® K
ODU S11KAC-P08MFG0-3000
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 8 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel Bulk A Push-Pull
S11KAC-P08MFG0-3000 Overview
S11KAC-P08MFG0-3000 Features
ODU MINI-SNAP® K series
S11KAC-P08MFG0-3000 Applications
There are a lot of ODU
S11KAC-P08MFG0-3000 Circular Connectors applications.
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER